Reklama
 • Czwartek, 9 maja 2013 (14:59)

  Rozróżnienie tych dwóch pojęć jest raczej intuicyjne. W pierwszej fazie łatwo je pomylić.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 9 maja 2013 (14:58)

  W nocy złapał mnie silny, tępy ból w okolicy kręgosłupa lędźwiowego. Promieniował na pęcherz, nerki, brzuch. Z bólu miałam torsje, do łazie nki szłam, opierając się o ścianę. Wzięłam leki przeciwbólowe, przyłożyłam poduszkę elektryczną i mi ulżyło. Co to mogło być? - pyta 38-letnia Grażyna Solska.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 9 maja 2013 (14:58)

  Okazało się, że mam przepuklinę, więc lekarz dał mi skierowanie do szpitala, gdzie czeka mnie operacja. Dowiedziałam się, że przedtem powinnam zaszczepić się przeciwko żółtaczce. Czy jest to naprawdę konieczne? - pyta 34-letnia Alicja Kaczkowska z Pruszcza Gdańskiego.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 9 maja 2013 (10:50)

  Mogą być one wywołane np. zakażeniem Helicobacter pylori, refluksem, zespołem jelita drażliwego, wrzodami, chorobą wątroby. Co robić? Zanim zaczniesz brać leki, idź na USG jamy brzusznej, zrób badanie krwi na przeciwciała Helicobacter pylori, ewentualnie (jeśli lekarz zaleci) gastroskopię.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 8 maja 2013 (14:21)

  Nieustannie czujesz się osłabiona, cierpisz na bezsenność i często miewasz migreny? Sprawdź, zatem, czy przypadkiem nie zaatakowały cię pasożyty!

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 8 maja 2013 (14:21)

  Dojrzałe gruszki pobudzają trawienie, zapobiegają zaparciom, poprawiają pracę nerek i oczyszczają je z kamieni. Zaś kompot z ususzonych owoców łagodzi stany zapalne układu pokarmowego, obniża gorączkę i znakomicie gasi pragnienie. Warto również wiedzieć, że ten sam napój można wykorzystać do przygotowania... okładów, które trzymane na czole przez pół godziny pomogą zmniejszyć ból głowy.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 6 maja 2013 (10:11)

  Hamuje wydzielanie kwasów żołądkowych, dlatego mogą ją jeść osoby cierpiące na refluks i zgagę. Białko fasoli jest zasadotwórcze – dzięki temu jej spożywanie pomaga utrzymać w organizmie równowagę kwasowo-zasadową.

  Czytaj więcej Komentarzy:1
 • Poniedziałek, 6 maja 2013 (10:11)

  Dokucza ci kłucie w nadbrzuszu i problemy trawienne? Nie musisz od razu myśleć o wrzodach! Sprawdź, skąd się biorą te dolegliwości, i jak je łagodzić.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 29 kwietnia 2013 (15:21)

  Jeżeli często odczuwasz kłucie w prawym boku pod żebrami lub masz wrażenie delikatnego rozpierania w tych okolicach, zgłoś się do lekarza, gdyż mogą być to objawy kolki wątrobowej lub stanu zapalnego wątroby.

  Czytaj więcej Komentarzy:2
 • Środa, 24 kwietnia 2013 (15:53)

  Nieleczone wrzody żołądka oprócz bólu mogą wywoływać krwotoki, czarne wymioty (jak fusy z kawy) i smoliste, luźne stolce. Nie kiedy powodują przedziurawienie ściany jelita, przed stawanie się treści żołądkowej poza układ pokarmowy i zapalenie otrzewnej. Mogą nawet uszkodzić trzustkę, wątrobę albo jelita.

  Czytaj więcej Komentarzy:0