Reklama
 • Piątek, 13 stycznia (15:05)

  U mnie w pracy panuje grypa żołądkowa. Jak powinnam się leczyć, gdy na nią zachoruję? Klara z Wielunia

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 12 stycznia (14:00)

  Infekcje układu moczowego dotykają nas najczęściej, kiedy przemarzniemy, mamy obniżoną odporność lub... gdy cieszymy się udanym współżyciem.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 11 stycznia (14:05)

  Lekarz podejrzewa u mnie chorobę refluksową i zalecił badanie metodą endoskopową. Na czym to polega i czy jest bolesne? Roma z Gdańska.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 11 stycznia (14:05)

  Choroba Leśniowskiego-Crohna to jedno z najcięższych schorzeń układu pokarmowego. Często bywa mylone z niestrawnością.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 11 stycznia (08:05)

  Ból może sygnalizować wrzody. Jeśli nie ustąpi po kilku dniach, udaj się do lekarza. Dowiedz się, jakie inne symptomy mogą świadczyć o chorobie i co jeszcze warto o niej wiedzieć.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 10 stycznia (11:05)

  Dolegliwość ta zwykle jest wywoływana cofaniem się treści żołądkowej (zawiera ona m.in. żrący kwas solny) do przełyku. To wywołuje ból, pieczenie, szczypanie w przełyku i gardle. Jeśli zgaga odzywa się sporadycznie, po tłustym, zbyt obfitym posiłku, można ją łagodzić domowymi sposobami. Jeśli dokucza częściej niż raz w tygodniu, idź do lekarza. Zrezygnuj z kawy i alkoholu. A

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 27 grudnia 2016 (13:05)

  Są to najczęstsze zaburzenia pracy układu pokarmowego. Warto więc poznać ich przyczyny, aby zmienić nawyki albo... rozpocząć leczenie. Z powodu wieku Po 60. r.ż. zaparcia występują dwa razy częściej. Wiąże się to z naturalnymi zaburzeniami pracy jelit i zwiotczeniem mięśni brzucha i miednicy. Z wiekiem maleje ilość enzymów trawiennych. Pożyteczne bakterie tracą właściwości, mają mniejszą moc rozkładania pokarmów. Szybko rozwijają się bakterie powodujące procesy gn

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 21 grudnia 2016 (10:05)

  Możliwe, że cierpisz na chorobę wrzodową. Jeśli dolegliwości nie ustąpią po kilku dniach, udaj się do lekarza. Możesz wcześniej wykonać domowy test, pozwalający wykryć bakterie Helicobacter pylori. Kupisz go w aptece bez recepty. O czym jeszcze warto wiedzieć, podpowiada internista.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 21 grudnia 2016 (08:05)

  Kuracja na lepszą pracę jelit 1. Jedz probiotyczne jogurty. Fermentowane napoje mleczne zawierają probiotyki, czyli dobre bakterie. Dlatego codziennie warto zjeść np. kubek jogurtu naturalnego. Sprawdź na etykiecie, czy zawiera żywe kultury bakterii. 2. Włącz do diety kiszonki. Kwas mlekowy powstający w trakcie kiszenia różnych produktów, np. kapusty, ogórków, buraczków, zapobiega niestrawności i likwiduje zaparcia.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 14 grudnia 2016 (08:05)

  Zazwyczaj powoduje ją refluks, gdy jedzenie i kwasy trawienne przedostają się do przełyku

  Czytaj więcej Komentarzy:0