Reklama
 • Czwartek, 24 listopada 2016 (08:00)

  Najczęstszą przyczyną zaparć jest niedobór błonnika pokarmowego w diecie. Aby tego uniknąć, warto jeść ciecierzycę – ziarenka wyjątkowo bogate w ten składnik. Cieciorka pobudzi perystaltykę jelit i ureguluje wypróżnienia. W dodatku ma dodatkową właściwość: neutralizuje nadmiar kwasu solnego w żołądku, więc łagodzi objawy refluksu. Niestety, w procesie trawienia ciecierzycy powstają gazy, jednak długie moczenie suchych ziaren przed gotowaniem trochę minimalizuje problem.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 22 listopada 2016 (11:05)

  Przyjmując przewlekle leki, nie zdajemy sobie sprawy, że jesteśmy na najlepszej drodze do uszkodzenia wątroby. Stąd potrzeba regularnych badań.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 17 listopada 2016 (15:00)

  Należy o nie dbać, bo filtrują naszą krew i oczyszczają ją z toksycznych substancji

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 15 listopada 2016 (14:05)

  Pojawiają się m.in., kiedy się denerwujesz, nieregularnie jesz posiłki.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 8 listopada 2016 (13:00)

  Mogą być różnych rozmiarów. Malutkie zwykle bezboleśnie wydostają się z nerek z moczem. „Rodzenie” większych sprawia jednak już ogromny ból. Oj, nie chcesz wiedzieć, jak to jest… Ale możesz temu zapobiec.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 7 listopada 2016 (15:05)

  Choć organ ten specjalizuje się w przetwarzaniu składników lekarstw, lepiej nie narażać go na ich nadmiar. Sprawdź, dlaczego to takie ważne. Co trzeba zrobić: jak najszybciej odstawić lek, który zaszkodził, a dodatkowo np. wspomóc wątrobę preparatami o działaniu ochronnym i przejść na lekkostrawną dietę (wszystko w porozumieniu z lekarzem).

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 7 listopada 2016 (14:00)

  Czasem walka z otyłością jest bardzo trudna. Zawodzą diety i ćwiczenia. Wówczas do akcji musi wkroczyć chirurg. Utrzymanie właściwej wagi to walka o zdrowie.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 7 listopada 2016 (13:00)

  Jestem ciągle zmęczona. Mam wzdęcia, nudności, odbijania się, wymioty i bóle w prawej stronie pod żebrami. Cierpię też na biegunki. Lekarka dała mi skierowanie na próby wątrobowe. Na czym one polegają? Maria (56 l.) z Giżycka .

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 4 listopada 2016 (13:05)

  Wielu chorych na wieść o stomii czuje przerażenie. Z czasem przekonują się jednak, że do worka na kał czy mocz można się przyzwyczaić.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 4 listopada 2016 (11:05)

  Mam bardzo nerwowy czas i ściśnięty żołądek. Nie mogę nic jeść, pić kawy. Dokuczają mi mdłości. Czy to mogą być wrzody? Aleksandra z Krakowa

  Czytaj więcej Komentarzy:0