Zmęczenie, szara cera oraz poczucie zniechęcenia do życia pokazują, że z organizmem zaczyna dziać się coś złego. W dużej mierze chodzi o wolne rodniki oraz zalegające toksyny, których należy się po prostu pozbyć. Zmiany będą widoczne od razu, a cała magia odbywa się przy pomocy detoksu jaglanego.

Jak odbywa się detoks jaglany?

Detoks jaglany odpowiada za usunięcie występujących w organizmie toksyn. Jest to związane z występowaniem dużej ilości witamin oraz minerałów. Omawiana kasza oczyszcza jelita, znikają więc zaparcia, regularne bóle głowy oraz zmniejsza się szansa na wystąpienie nowotworów związanych z układem pokarmowym. To detoks po który może sięgnąć dosłownie każdy, nawet osoby, które mają stwierdzoną celiakię (kasza jaglana nie zawiera glutenu).

W kaszy można znaleźć spore ilości witaminy B1, B2, B6, żelaza, miedzi oraz krzemu. Dużo tutaj witaminy E oraz lecytyny, która doskonale wpływa na ogólne samopoczucie. Zyskuje na tym nie tylko układ pokarmowy, ale również gospodarka kwasowo-zasadowa. Detoks jaglany wpływa na poprawę pamięci oraz uzyskanie zdecydowanie lepszej koncentracji. Oczyszczenie organizmu gwarantowane, ale dochodzą do tego również zalety związane z funkcjonowaniem mózgu i zwiększeniem wydajności intelektualnej.

Kiedy detoks ma trwać jeden dzień należy spożywać tylko kaszę jaglaną bez żadnych dodatków. Wersja trzydniowa pozwala na jedzenie kaszy w towarzystwie owoców i warzyw, dzięki którym organizm wzbogaca się w bardzo cenny błonnik oraz dodatkowe witaminy i minerały. Jednakże najlepsze rezultaty przynosi detoks, który waha się od 12 do maksymalnie 21 dni. Kasza, warzywa i owoce to podstawa, jednakże nie można zapomnieć o dostarczaniu białka oraz zdrowych tłuszczów. Pierwsze dni diety polegają na jedzenie zupy warzywnej wzbogaconej o kaszę jaglaną, dzięki czemu organizm usunie pierwszą część toksyn. W trakcie oczyszczania pojawiają się bóle głowy, problemy z trawieniem, zmęczenie oraz senność. To klasyczne objawy, które pokazują jak wiele nieprawidłowości znajdowało się w naszym ciele. Negatywne efekty nowej diety miną jednak po kilku tygodniach i od tego czasu rozpocznie się nowe życie. Człowiek zyskuje całkiem nowe pokłady energii oraz doskonałe samopoczucie.

Detoks jaglany to propozycja idealna dla osób, które pragną zrzucić zbędne kilogramy, ale jednocześnie dla wszystkich, którzy chcą oczyścić organizm.